Edukacja przyszłości

Naszą misją jest wychowywanie dzieci tak, aby w przyszłości jak najlepiej radziły sobie w nieustannie zmieniającym się świecie, a ten zmienia się w stale rosnącym tempie.

Kompetencje przyszłości

Już w 2007 roku postawiono tezę, że ponad 60% zawodów, które będą wykonywały nasze dzieci jeszcze nie istnieje. Międzynarodowe badania prowadzone w obszarze rozwoju zawodowego wykazały, ze kompetencje przyszłości takie jak samoświadomość, pamięć, zdolność do adaptacji, kreatywność, rozwiazywanie problemów, praca w grupie oraz krytyczne myślenie są determinantami odnoszenia sukcesu w przyszłości.

Trzech na czterech specjalistów prowadzących rekrutacje uznaje te kompetencje za zdecydowanie ważniejsze niż wiedza techniczna, doskonałe oceny czy nawet referencje. Dlatego niezależnie od tego jaką ścieżką nasze dzieci wybiorą to mogą, a nawet powinny być zaznajamiane z całym pakietem umiejętności przyszłości już w przedszkolu. Wszystko po to, aby w naturalny, mało stresujący sposób odnajdowały się w nowej rzeczywistości.

Podjęcie się takiej misji zmobilizowało nas do przygotowania kompleksowego pakietu edukacyjnego KIDS&Co. który będzie odpowiadał wyzwaniom przyszłości. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji, które w przyszłości pozwolą odważnie poruszać się w dorosłym świecie, wykonywać zawody, których jeszcze nie znamy oraz posługiwać się narzędziami, które nie zostały jeszcze wynalezione.

Harmonijny rozwój i zdobycze neuropedagogiki

Edukacja przyszłości to nie tylko multimedialne tablice czy nauka kodowania, którą możemy spotkać w naszych przedszkolach. Naszym głównym celem jest wspieranie harmonijnego rozwoju dzieci w jego wszystkich aspektach poczynając od rozwoju emocjonalnego i psychicznego poprzez rozwój społeczny, językowy oraz motoryczny.

Nie ograniczamy się do jednego schematu. Stosujemy elementy planu daltońskiego, metody Montessori, szukamy nowych inspiracji w neuropedagogice. Mamy na uwadze dziecięcą różnorodność, ich różne temperamenty oraz emocje, ale stale staramy się budzić w nich ciekawość, pewność siebie i nastawienie na rozwój (tzw. growth mindset), które pomogą im w dalszym życiu. Uczymy przedszkolaków już od najmłodszych lat, jak wykorzystując ich naturalną energię i potencjał umieć słuchać, skupiać uwagę, kontrolować zachowanie, mieć dobre stosunki z innymi. Dzieci samoświadome, umiejące kierować samym sobą, empatyczne, z dużą motywacją oraz samodzielne, to dzieci nastawione na sukces.

W pierwszych latach życia kształtujemy nawyki na całe życie

W KIDS&Co. realizujemy autorski program dwujęzyczny oparty na metodzie wczesnej immersji, czyli zanurzenia w języku. To ważny element nie tylko edukacyjny, ale też przyzwyczajanie dziecka do wchodzenia w nowe realia, do przełamywania własnych barier komunikacyjnych. Maluchy poznają otaczający je świat w dwóch językach, ponieważ nauczyciele anglojęzyczni towarzyszą im podczas zajęć edukacyjnych, zabawy, jedzenia, wycieczek, przedstawień oraz wszelkich innych wydarzeń.

To, że naszą ofertę edukacyjna dopełnia zdrowa i smaczna kuchnia, oparta na dużej ilości warzyw, owoców i kasz, dodatkowo pozwala wypracować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, wzmocnić ich odporność i zapewnić prawidłowy rozwój. Nauczenie dzieci, jak dokonywać zdrowych wyborów każdego dnia to też bardzo ważny element edukacji przyszłości!

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorką. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Jakość Kids&Co.

Naturalna dwujęzyczność
Stosujemy metodę immersji językowej. Dzieci od momentu rozpoczęcia edukacji w naszych placówkach są „zanurzane” w środowisku anglojęzycznym. Całodzienny kontakt z językiem obcym sprawia, że przyswajają go w naturalny sposób.
Czytaj więcej
Kompetencje społeczne
Inicjowanie właściwych norm postępowania jest tak fundamentalne jak nauka czytania. Uczymy dzieci odwagi w poznawaniu świata, budowania prawidłowych relacji z otoczeniem oraz rozpoznawania i kontroli emocji.
Czytaj więcej
Edukacja przyszłości
Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji, które w przyszłości pozwolą odważnie poruszać się w dorosłym świecie, wykonywać zawody, których jeszcze nie znamy oraz posługiwać się narzędziami, które nie zostały jeszcze wynalezione.
Czytaj więcej
Świadome żywienie
Serwujemy dzieciom pełnowartościowe i zbilansowane posiłki przygotowane zgodnie z zasadami kuchni makrobiotycznej. Unikamy cukru i żywności przetworzonej. Pomagamy kształtować zdrowe nawyki żywieniowe.
Czytaj więcej

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w KIDS&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte