Aktualności / Blog / Tips for Parents

Czy przymuszać dziecko do zrobienia czegoś?

KIDS&Co. 1 minuta czytania

Uszanujcie dziecka wolę. NIE znaczy NIE. Możecie namawiać, przekonywać, ale decyzję powinno podjąć dziecko. Nie zawsze będzie ona słuszna, czasami po rozmowie z rodzicem zostanie przez dziecko zmieniona. Rodzice często czują się mile zaskoczeni, gdy dziecko samo podejmuje inicjatywę, dojrzewa do decyzji, rozumie. Dzieci najczęściej zmuszane są w codziennym życiu do: przepraszania kogoś, dzielenia się zabawkami, aktywności fizycznej, nauki, czytania, ubierania, mycia zębów, kąpieli. Dziecko nie powinno robić „czegoś” tylko dlatego, że ktoś mu karze. Czyny dziecka powinny wypływać z jego chęci. Nie zawsze wszystko będzie, tak jakby dziecko sobie tego życzyło, ale jedną z uniwersalnych potrzeb człowieka jest potrzeba współpracy. Dziecko robi coś, bo wie, że mama/tata je o to poprosili, że to ważne, że od tego zależy jego (dziecka) np. zdrowie.

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorem. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w Kids&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte