Aktualności / Blog / Rozwój

¡Hola! Uczymy się hiszpańskiego!

KIDS&Co. 3 stycznia 2023 6 minut czytania

W dzisiejszych czasach bardzo ceniona jest znajomość języków obcych. Przede wszystkim dlatego, że dzięki nim możemy poznawać inne kraje i ludzi, a także pomagają w rozwoju osobistym oraz biznesowym. Warto mieć również na uwadze fakt, że nauka języków – sama w sobie może być bardzo przyjemna i rozwojowa. Zanim jednak zagłębimy się w lingwistyczne tajniki, musimy dokonać jednego z najtrudniejszych wyborów – jakiego języka obcego chcemy się nauczyć? I dlaczego?

Druga dekada XXI wieku nie ułatwia nam tego zadania. Z jednej strony zalewa nas zewsząd język angielski, który powoli staje się językiem międzynarodowym. Z drugiej kusi nas niemiecki, francuski czy chociażby chiński. W wyniku ostatnich zdarzeń na świecie do łask wracają język rosyjski i ukraiński. Ale czy rzeczywiście jesteśmy skazani na tak ograniczony wybór? Oczywiście, że nie. Eksperci szacują, że obecnie na świecie jest używanych ok 7 tys. różnych języków. W takim razie, który wybrać? A to zależy od naszych preferencji, możliwości czasowych, zainteresowań i potrzeb. Jeżeli nie chcesz się uczyć tego, czego wszyscy naokoło a przy okazji nie zamierzasz wychodzić poza strefę kultury europejskiej – może to dobry czas, aby zainteresować się językiem hiszpańskim 😊

Con idiomas, siempre estás en casa.
Dzięki językom zawsze jesteś w domu.

1. Język hiszpański jako drugi język na świecie.

Język hiszpański jest używany w ponad 20 krajach Europy, Afryki i obu Ameryk. Na co dzień posługuje się nim około 400 milionów ludzi, co daje mu zaszczytne drugie miejsce wśród najpopularniejszych języków na świecie (obecnie przegrywa jedynie z językiem chińskim, którym na co dzień posługuje się ponad miliard ludzi!)

Co ciekawe, po hiszpańsku porozmawiasz nie tylko w Hiszpanii czy Ameryce Łacińskiej, ale również w Gwinei Równikowej, na Kubie, Gibraltarze, Belize, Andorze, a już na pewno praktycznie w każdym mieście w USA.

Un idioma te pone en un pasillo durante toda la vida. Dos idiomas te abren todas las puertas a lo largo del camino.
Język stawia cię w korytarzu na całe życie. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi po drodze.

2. Język hiszpański kluczem do udanego biznesu!

Coraz częściej mocną stroną języka hiszpańskiego okazuje się biznes. Bardzo dużo firm, szukając nowych rynków zbytu, rozszerza swoją działalność właśnie o kraje hiszpańskojęzyczne. Warto również tutaj wspomnieć, że język hiszpański jest oficjalnym językiem w ONZ, Organizacji Państw Amerykańskich i Unii Narodów Południowoamerykańskich. Nie trudno w takim razie pokusić się o stwierdzenie, że znajomość języka hiszpańskiego pozwala na rozwijanie kontaktów biznesowych i tworzeniu nowych inwestycji na całym świecie.

El idioma es el mapa de carreteras de una cultura. Te dice de dónde viene su gente y hacia dónde va.
Język jest mapą drogową kultury. Mówi ci, skąd pochodzą jego ludzie i dokąd zmierzają.

3. Język hiszpański to jeden z najłatwiejszych języków w nauce i wymowie 😊

Zaletą języka hiszpańskiego jest to, że jest językiem bardzo dźwięcznym i łatwo wpadającym w ucho. Dodatkowym atutem może być fakt, że wymawia się go tak, jak się go pisze (co jest cechą charakterystyczną języków fonetycznych). Oczywiście istnieją drobne różnice pomiędzy regionami (np. w samej Hiszpanii).  Poza tym w porównaniu np. do języka polskiego ma prostą i zrozumiałą gramatykę. Co więcej są pewne udogodnienia, szczególnie jeśli znasz już któryś z języków romańskich (lub jesteś jego nativem). Jeżeli już mówisz po francusku, włosku, angielsku czy niemiecku nie będziesz mieć większych problemów z nauką hiszpańskiego. Dzięki łacińskim korzeniom mają sporo wyrażeń i pojedynczych wyrazów pokrewnych.

Aprender otro idioma es como convertirse en otra persona.
Nauka języka obcego jest jak stawanie się inną osobą.

4. Język hiszpański to nowe doświadczenie kulturowe.

Znajomość języka hiszpańskiego i swobodne posługiwanie się nim zapewni sukces w odkrywaniu dalekich egzotycznych zakątków naszego świata. Kto z nas nie marzył chociaż raz aby napić się kawy w Barcelonie, popatrzeć na piękno katedry la Sagrada Familia, zjeść prawdziwą, meksykańską quesadille, czy zatańczyć na kolorowych ulicach Hawany. Język hiszpański to klucz do poznawania nowych kultur, obyczajów (Dia de los Muertos), a także nowych znajomych na całym świecie…

Nauka języków obcych jest bardzo przyjemną i przynoszącą dużo satysfakcji ścieżką rozwojową, ale trzeba pamiętać, że nie należy ona do najłatwiejszych. W końcu nikt nie rodzi się z magicznymi umiejętnościami, pozwalającymi przyswoić obce dla nas dźwięki, słowa czy powiedzonka w przysłowiowe pięć minut. Musimy przede wszystkim mieć na względzie fakt, że nauka języka obcego powinna być dobrą zabawą – zwłaszcza, gdy chcemy zarazić tą pasją nasze dzieci.

W naszych przedszkolach KIDS&Co. wiemy to doskonale! Dlatego też proponujemy naukę języka hiszpańskiego razem z Mini Colorín Colorado.  To metoda adresowana głównie do przedszkolaków. Jest bardzo ciekawa, przyjazna dzieciom i skoncentrowana na komunikacji. Dobrze zorganizowana i przemyślana, a co najważniejsze, dba o ucznia a w procesie jego kształcenia stara się zapewnić uczestnictwo rodzica.

Każda lekcja to dynamiczna zabawa i zastrzyk pozytywnej energii. Dzieci w naturalny sposób uczą się mnóstwa słów i wyrażeń, a także poznają spontaniczne reakcje językowe na różne sytuacje. Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że uczeń jest jednym z bohaterów podręcznika i korzysta z własnych doświadczeń i zajęć na lekcjach, a nauczyciel może się wesprzeć nowymi technologiami, filmikami oraz platformą multimedialną.

To jak, jesteście gotowi by odkrywać ciekawostki języka hiszpańskiego i w pełni się w nim zanurzyć razem z nami? 😊 Nós convidamos!

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorką. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w KIDS&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte