Aktualności / Blog / Tips for Parents

Jak bawić się z dzieckiem, zachowując bliską relację?

KIDS&Co. 1 minuta czytania

Jak dużą wartość stanowi w życiu dziecka wspólna zabawa z rodzicem. A jednak zawodowe obowiązki powodują, że mamy na nią coraz mniej czasu, a niekiedy również ochoty bo jesteśmy zmęczeni. Dlaczego i jak warto się z dziećmi bawić. Dziecko przede wszystkim potrzebuje dostępności drugiej osoby. Bo mogą być momenty, w których nie chce być w kontakcie, ale zawsze potrzebuje dostępności — w pewnym momencie ta chęć kontaktu wróci. To nie do końca jest tak, że dziecko potrzebuje, żeby cały czas ktoś nad nim był. Czasem lepiej sprawdza się taka sytuacja, gdy robimy coś swojego, dziecko nas woła, a w nas jest gotowość do tego, żeby przerwać swoją pracę lub zaprosić dziecko do tego, żeby z nami było. Wtedy na chwilę skupiamy się całkowicie na nim. Zabawa samemu jest fajna, kiedy jest z inicjatywy dziecka i kiedy dziecko tak po prostu lubi się bawić, a nie kiedy czuje się samotne i bawi się samo, bo nie ma wyjścia. Bo jak dziecko nie ma wyjścia, to sama zabawa może mieć negatywne skojarzenie w pamięci.

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorem. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w Kids&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte