Aktualności / Blog / Tips for Parents

Kłótnia rodziców — jak wpływa na dziecko?

KIDS&Co. 2 minuty czytania

Na kłótnie nie można dziecka przygotować tak jak na wizytę u lekarza. Zazwyczaj też zdarzeniu towarzyszą wielkie emocje każdej ze stron i trudno o natychmiastowe logiczne, spokojne wyjaśnienia. To właśnie ze swoimi emocjami rodzice muszą się nauczyć radzić w pierwszej kolejności. Jeśli nie chcemy, by dziecko martwiło się o rodzinę, a właściwie o jej rozpad, musimy trzymać nerwy na wodzy i po prostu nie kłócić się przy nim, oszczędzając tym samym i jemu, i sobie wiele stresu. Najlepiej wyjaśnić w spokojny i przystępny sposób, że takie rzeczy zdarzają się między dorosłymi. Tak jak dziecko czasem kłóci się z rodzeństwem czy kolegami o zabawki czy bajki w telewizji, tak rodzice też mają do tego prawo, choć oczywiście powinni tego unikać. Zdarza się, że dzieci, które są częstymi świadkami kłótni rodziców, stają się wycofane, rezygnują z kontaktów rówieśniczych, zamykają się w sobie, uciekają w świat wirtualnych gier lub w fikcję literacką. Rodzice są w rodzinie niczym kapitan i bosman okrętu — mają bezpiecznie doprowadzić okręt do portu, ze wszystkimi pasażerami na pokładzie.

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorem. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w Kids&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte