Aktualności / Blog / Tips for Parents

Szacunek, jaki widzi dziecko

KIDS&Co. 2 minuty czytania

Szacunek to niezbędny element w relacji rodzic–dziecko. Rodzice powinni wpoić swoim dzieciom szacunek do innych osób ale również do siebie. W jaki sposób mogą tego nauczyć swoje pociechy? Jeżeli chcesz, by twój maluch miał do ciebie szacunek, od samego początku traktuj go jak człowieka, a nie swoją własność. Uszanuj jego indywidualność i nie próbuj nim manipulować. Pamiętaj, że na szacunek dziecka trzeba sobie zapracować. Pomóż mu także budować szacunek do siebie samego. Dziecko powinno wiedzieć, że ma prawo być traktowane przez innych we właściwy sposób. Nie omieszkaj nauczyć swojej pociechy uprzejmego zachowania. Jak to zrobić?

Najważniejsze — daj mu dobry przykład swoim postępowaniem. Dzieci naśladują rodziców, dlatego też warto dostarczyć im pozytywnych wzorców. Możesz również tłumaczyć dziecku, że dobre maniery zwykle skuteczniej pomagają nam osiągnąć własne cele niż złe i niestosowne zachowanie. Jeśli chcesz wpoić swojemu dziecku szacunek do innych, pamiętaj o tym, by chwalić je za okazywanie szacunku. Natomiast gdy zachowa się niewłaściwie, reaguj i wytłumacz, co nie podobało ci się w jego słowach lub gestach. Wystarczy trochę konsekwencji, by dziecko szybko zrozumiało, czego od niego oczekujesz.

Spotkajmy się!

Zapraszamy na indywidualne spotkanie z dyrektorem. To okazja do poznania naszej oferty dydaktycznej, zadania nurtujących pytań oraz obejrzenia przedszkola.

Newsletter

Chcę otrzymywać porady ekspertów oraz informacje
o najważniejszych wydarzeniach w Kids&Co.

    Obie zgody mogą być wycofane w każdym czasie. Pamiętaj, że zgadzając się i przesyłając swoje dane, zgadzasz się także na profilowanie w celach marketingowych (lepsze dopasowanie oferty). Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych uzyskasz w klauzuli informacyjnej dostępnej poniżej. Zgodnie z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (dalej „RODO”) informujemy, że Administratorem Twoich danych osobowych będzie Centrum Rozwoju Dziecka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie… Czytaj dalej »

    Zapisy i Dni Otwarte